fbpx

Arendaja VP Kinnisvara, projekt BOA Arhitektid

Mere pst 12, Pärnu, Eesti

Vaata ka kaunist videoklippi, et tunnetada elu kaunis villas, übritsetud Pärnu rannarajooni parkide rohelusest

Vaata Carolina Schmidti Villa Instagrami Storysid

Carolina Schmidti Villa väärtus, elegants ja ajatus kütkestasid 2019. aastal Pärnust pärit kinnisvaraarendajat (VP Kinnisvara) ning koostöös Boa Arhitektidega koostati eelnimetatud antud kinnistule uus projekt (Mere pst 12). Alates 2021. aastast on uutel omanikel võimalus jätkata unikaalse Carolina Schmidti Villa pärandit ja anda oma panus elegantse hoonetekompleksi ajaloo jätkumisele. Kuid, liigume algusesse….

Carolina Schmidti Villa väärikas lugu sai alguse juba aastal 1874, kui Jõõpre valla talupoeg Jaan Tennison selle Mere pst äärse aiamaa krundi ostis. Peale seda sai uue krundi omanikuks 1890. aastal kaupmees Georg Freibergile, kes lisaks olemasolevale, ostis maad krundi kõrvalt veel juurde. Tol ajal veel ei osatud aimatagi, et Pärnu üks jõukamaid suurkaupmehi Hermann Leopold Ammende rajab 1905. aastal vastas krundile Eesti ühe kaunima juugendstiilis hoone Ammende Villa

Šotimaal sündinud ja Wilhelm-Aleksander Schmidtiga abiellunud Carolina Schmidt soetas Mere pst kinnistu 1912. aastal. Tema abikaasa oli keiserliku Saksamaa viitsekonsul ja Hans Diedrich Schmidt´i(H. D. Schmidt) kaubafirma kaasomanik. Siinkohal on oluline, et H. D. Schmidt pani aluse ühele kuulsatest Pärnu kaupmeeste dünastiatest, asutades Pärnusse 1741. aastal oma kaubakontori.

1912. lõpul valmis baltisakslasest arhitekti Erich von Wolffeldti poolt kavandatud kivist suvevilla projekt. Erich oli Pärnu omaaegse lugupeetud linnaarhitekti Hugo von Wolffeldti poeg ning väärib eraldi esiletõstmist, sest koos tolleaegse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaaga projekteerisid nad Pärnu kuurordi ühe olulisematest sümbolitest, ajaloolise mudaravila neoklassitsistliku hoone. 

Klassitsismi ja juugendi sugemetega villa valmis kiirelt, järgmisel aastal kavandati ja ehitati ka kõrvalhoone, villale lisati aknaluugid ja lammutati krundi serval asunud puumaja. Carolina pere suvitas villas aastaid, nautides ümbritseva keskkonna rohelust ja mere lähedust. 

Aastal 1938 elas Mere pst majas üürnikuna kaupmees Leonhard Gustav von Krusenstjern oma Maydellide suguvõsast pärit abikaasa Elisabethi, vanem tütar Anita, vennatütar Hedda, teenijanna ja seitse kostil koolilast. Leonhard Gustav von Krusenstjern oli Eesti Põllumajanduse ja tööstuse AS-i Pärnu osakonna juhataja. 

Nõukogude ajal kasutas kena aia sügavuses asuvat villat ministrite nõukogu ja ka uuel Eesti ajal oli see riigi käsutuses, kuni see eraomandisse maha müüdi. 

Carolina Schmidti Villa väärtus, elegants ja ajatus kütkestasid taaskord 2019. aastal Pärnust pärit kinnisvaraarendajat (VP Kinnisvara) ning koostöös Boa Arhitektidega koostati eelnimetatud antud kinnistule uus projekt (Mere pst 12), mis kannab nime Carolina Schmidti Villa. Alates 2021. aastast on uutel omanikel võimalus jätkata unikaalse Carolina Schmidti Villa pärandit ja anda oma panus elegantse hoonetekompleksi ajaloo jätkumisele.

Carolina Schmidti Villa logo Silver Kao Vulfram
Teksti allikas : Allikas: Hedda Peet; Pärnu öömajad ehk perekond Padi puhkamas, 2017

Errit´s Facebook | Linkedin | Instagram

VP Real Estate Facebook | Instagram | Homepage

Tunned huvi? Võta julgelt ühendust info@vpkinnisvara.ee

Carolina Schmidti Villa väärtus, elegants elavad edasi!