fbpx

Vaata Graf Zeppelini Maja nurgakivi asetamise sündmuse (04.06.20) värvikat fotogaleriid

Arendaja VP Kinnisvara, projekt BOA Arhitektid

Aastal 2021 valmib esimene hoone, Lai tn 15 ja alles siis teine, Lai 15A

Tunned huvi? Võta julgelt ühendust info@vpkinnisvara.ee

Liugle üle elegantse hoone ja tunneta, kuidas oleks selles keskkonnas elada, töötada või lihtsalt nautida!

Pärnu linn areneb ja uueneb…uued lood on loomisel. Graf Zeppelini Maja (Lai 15 ja Lai 15A) loob elegantsed võimalused elamiseks, töötamiseks ja nautimiseks Pärnu südalinnas….Graf Zeppelini Maja uus, moderne elu- ja ärihoonete kompleks hakkab Pärnu südalinna rikastama juba aastal 2021. Kõigepealt valmib esimene hoone (Lai 15) ja alles hiljem teine (Lai 15A).

Otsides majale sobivat nime, tutvusime Pärnu kesklinnas toimunud põnevate sündmustega, mis juhatasid meid järgnevani. Teadsime, et rajatav hoone elavdab olulisel määral südalinna ja tõstab pilgud taeva poole samamoodi nagu seda innustas tegema 1930ndatel õhulaev Graf Zeppelin….

“Ajalehed väidavad, et paljud pärnakad uudistasid taevaalust 24. Septembril 1930, kui Pärnu kohal tegi paar tiiru rahumeelne õhulaev Graf Zeppelin kapten Flemmingi juhtimisel….Pärnakad olevat juba hommikul kell kümme, kui õhulaev veel Riia kohal tiirutas, rannas olnud ja silmad Tahkuranna poole pööranud. Silmi pingutati asjata, sest alles 11:40 oli midagi helehalli paistma hakanud ja oodatud külaline paarikümne minuti pärast linna kohale jõudnud. Umbes 300 meetri kõrgusel tegi tsepeliin Pärnu õhus paar tiiru.”

Ajalehed kirjutasid, et Pärnu rahvas oli majakatustel, platsidel ja tänavatel ning elu jäi paariks minutiks seisma. Igatahes foto näitab, et Koidula pargis oli küll peale fotograafi ainult koer ja kaks last. Kell 13.45 jõudis õhulaev Tallinna kohale, tegi seal kolm tiiru, viskas alla postikoti ja vurises Soome poole.”

Graf Zeppelini Maja logo Silver Kao Vulfram
Tekst: Olaf Esna “Pajatusi Vanast Pärnust”
Vananaegne foto, Olaf Esna

Errit´s Facebook | Linkedin | Instagram