fbpx

Keerulised suhted ja väljakutsed on alati olnud ja on ka edaspidi kõige paremad õpetajad

Hindan kogu hingest inimestevaheliste suhete mitmekesisust, sest iga inimene, kellega sa kokku puutud õpetab Sulle eelkõige Sinu enda kohta ning arendab Sinu isikuomadusi ja aitab hinnata ümbritsevat maailma.

Kõik inimesed ei saa läbi ja tõenäoliselt ei hakka ka kunagi saama, kuid see polegi eesmärk. Väljakutse ja õppetund seisneb pigem selles, kuidas siiski keerulisemate suhetega toime tulla ning kui olukord nõuab, siis ka nende inimestega koostööd teha. Tõsi on, et iga inimene on unikaalne ning igaühe normaalsus ongi tema reaalsus ning see on tema õigus. Kuid kuidas panna täiesti erinevad reaalsused omavahel vajadusel koos toimima? Teate ju isegi olukordi kus tahaks lihtsalt „appi“ karjuda ning käed üles tõsta ja öelda: „Aitäh, mulle aitab, paganama raske on!?“ Sellistes olukordades hindad heatahtlike, koostööaltide ja sõbralike inimeste väärtuse hetkega erakordseks õnneks, sest nendega on palju hõlpsam igas olukorras. Õppetunnid ise peituvad aga väljakutsetes, sest siis kui meid lükatakse kas tahtlikult või tahtmatult erinevate “piirideni”, avastame me endis julgust, jõudu ja omadusi, millest varem teadlikud polnud ning leiame uusi võimalusi olukordade lahendamiseks 🙂

Olen aastatega kogenud seda, et kui Sind ei mõisteta, siis pigem rünnatakse, kas sõnade, oleku või tegudega, eriti valusad on „ootamatud“ üllatajad. Parim mida ma seni olen suutnud teha on kas suhelda inimesega otse, kui on selleks võimalus; eemaldunud teadlikult, sest keegi teine Sind ei kaitse, kui Sa ei võta ise vastutust ja reeglina üritan halvale käitumisele heaga vastata.

Olen jõudnud tõdemusele, et kui Sa oled julge, aus ja siiralt heatahtlik, siis Sinu ründajad kaotavad oma relvad….ja tihtipeale langetavad ka oma kaitseloorid ja lasevad oma soojemal inimlikkusel välja paista. Lõppude lõpuks on kõik inimesed, lihtsalt kaitsekihte on liialt elu jooksul enda ümber ehitatud.

“Tehke seda, mida te oma südames õigeks peate, sest arvustatakse teid nagunii. Teid kirutakse selle eest, mida teete, ja selle eest, et te seda ei tee.” Eleanor Roosevelt

Aitäh, et võtsid aega neid mõtteid lugeda ja soovin Sulle jätkuvalt põnevaid väljakutseid selles rikastavas maailmas!

Errit Kuldkepp

𝑃𝑎𝑠𝑠𝑖𝑜𝑛𝑎𝑡𝑒 𝑎𝑏𝑜𝑢𝑡 𝐿𝑖𝑓𝑒 & 𝐻𝑢𝑚𝑎𝑛 𝐶𝑜𝑛𝑛𝑒𝑐𝑡𝑖𝑜𝑛